13.01.2012

I N T R I G U E

jest godzina 8.00 , jestem zmęczona,niewyspana,znużona. Dzisiaj zaczynają się egzaminy. No ale dam radę. Trzymajcie kciuki :).

Od dłuższego czasu szukam inspiracji w internecie. Jestem niekiedy zaskoczona ,nie mogę się napatrzeć i trzęsie mnie z zazdrości. Brakuje mi czasu ,a teraz tym bardziej ,żeby oddać się modzie,znaleźć pomysł na siebie ,zainspirować się czymś .Ale obiecałam sobie,że chociaż jeden dzień w tyg. będę miała czas i siłę na znalezienie czegoś co mnie zachwyci i na pewno wypróbuję.
Postaram się już niedługo zasypać was moimi stylizacjami . Mam pełno zdjęć lecz nie mam kiedy zabrać się za ich obróbkę i wstawienie na spokojnie na bloga.  Robię zakupy lecz ciągle leżą w foliowej torebce. Leń totalny. Ale opiszę tutaj wszystko .Niech doba ma więcej godzin ;|
A oto moja pierwsz inspiracja ,którą jestem zachwycona w całości. Lecz nie jestem przekonana czy wykorzystam ją w pełni .
zdjęcia zaczerpnięte z http://intriguemenow.blogspot.com


time is 8.00, I'm tired, sleepy, tired. Today begins the exam. No but I will manage. Keep your fingers crossed:).For a long time looking for inspiration on the Internet. I am sometimes surprised, I can not eyes off and shakes me out of jealousy. I miss the time, and now all the more to devote themselves to fashion, find the idea for themselves, inspired by something. But I promised myself that at least one day a week I will have time and strength to find something that will impress me and for sure I try.

I will try to bury you soon my stylizacjami. I have plenty of pictures but when I do not get on with their treatment and to safely insert the blog. I'm doing shopping but still lie in a plastic bag. Total lazy. But everything I describe here. Let the day has more hours; |
And here is my first inspiration, which I am delighted in its entirety. But I'm not convinced or be using it fully.
Photo taken from http://intriguemenow.blogspot.com
  

2 komentarze:

 1. Hi! I just start this amazing blog that is gonna change your life!! Well, maybe not, but surely you like it:
  http://mon-whatsshewearing.blogspot.com/
  PS: I like urs :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ooh it's so beautifull ! :)

  Visit my blog and if you like it, follow me=)
  www.pauline-backstage.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń